Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Coxton Varázsló- és Boszorkányképző Szakiskola Románia szívében
Harry Potter világában játszódó, valós idejű fórum alapú szerepjáték
 
FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff Team
Staff Team ~
Akikhez fordulhatsz

Jonathan Coxton
Igazgató

Teofana Enescu
Házvezető

Analisa Carp
Házvezető

Irisa Ciorei
Iskolapszichológus

Mara Sîrbu
Tanársegéd

Péterfy C. Soma
Prefektus
Tanársegéd

Tsicsói Hargita
Prefektus

Jenny Miles
Prefektus

Solomon Ahalanei
Prefektus

Anica Oprescu
Prefektus

Top posters
Jonathan Coxton
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
Péterfy C. Soma
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
Angela Bahneanu
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
Tara Black
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
Lucius Marga
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
David Rowle
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
Alisa Coxton
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
Gavril Lucian Baticescu
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
Teofana Enescu
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
Gabriela Bivol
Coxton Könyvtár Vote_lcapCoxton Könyvtár Voting_barCoxton Könyvtár Vote_rcap 
Halloween Zsetonok
Sárgák - 14
1. Péterfy C. Soma - 2
2. Casian Dobaru - 2
3. Analisa Carp - 3
4. Jenny Miles - 3
5. Irisa Ciorei - 1
6. Steven Blackfield - 3


Zöldek - 8
1. Tara Black - 1
2. Anica Oprescu - 3
3. Stefan Moromete
4. Mia Gart - 2
5. Alba Oprescu - 2
Top posting users this month
No user
Dicsőségfal
Legjobb Halloween Jelmez tulajdonosai

Alba Oprescu

Analisa Carp


Októberi dicsőségfal

Stefan Moromete
A hónap új karaktere

Dimitrie Udrea
A hónap pontszerzője

Tara Black
A hónap női karaktere

Steven Blackfield
A hónap férfi karaktere


Lucius Marga
Iskolaelső
Másodikos évfolyamelső

Mia Gart
Elsős évfolyamelső

Teofana Enescu
Év Tanára

Panagan
a Házkupa nyertese

Üzenőfal

 

 Coxton Könyvtár

Go down 
+9
Sevastian Porge
Florina Zaharia
Péterfy C. Soma
Ariana Negru
Jonathan Coxton
Aneela Mioara Gintaras
Lucius Marga
Rareş Rădulescu
Alisa Coxton
13 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Alisa Coxton
Tanár
Tanár
Alisa Coxton


Hozzászólások száma : 551
Kor : 41
Regisztráció : 2008. Jul. 12.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Márc. 12 2011, 16:58

Könyvtár:

Egy hatalmas fűzfa ajtó előtt állsz. Szépen kidolgozott, tündék keze munkája ez a remekmű. Kétszárnyas ajtó és hatalmas kilincs is tartozik hozzá. Az ajtóra cirádás arany betűkkel van kiírva: Könyvtár.
A bejáratot meglepő módon egyszerűen kinyithatod, annak ellenére, hogy az ajtószárnyak hatalmasak és nehezek. Varázslatnak köszönheted. Ahogyan belépsz a könyvtárba, hirtelen talán azt sem tudod hova is nézz. Rengeteg könyvet pillantasz meg, melyek ABC sorrendbe vannak elhelyezve és kategorizálva. Azt is láthatod, hogy ez a könyvtár háromszintes a tértágító bűbáj segítségével. Megannyi könyvespolcon és szekrényen megannyi könyv helyezkedik el. A berendezés ugyanolyan fából készült és ugyanolyan megmunkálású. Vannak csillogó és eléggé újnak tűnő könyvek, de vannak kopott és az idő megpróbáltatásainak kitettek is, de ez az évszázadoknak tudható be. Vannak vastagabbak és vékonyabbak is. A földszinten találsz asztalokat, ahol kényelembe helyezheted magad, hogy olvasgass vagy pedig tanulhass. A teremben nem találsz ablakokat, de mégis megkülönböztetheted az éjszakát és a nappalt.

Coxton Könyvtár A-keszthelyi-festetics-kastely-a-klasszicista-konyvtar

Könyvek rendszere pedig a következő:
A földszinten találhatóak azok a könyvek, melyek a tanulmányokhoz kellenek, a tankönyvek egyéb tekercsek. Ezek évfolyam és tantárgy szerint elkülönítve.
A második szinten olyan könyveket találsz, ami érdekességként szolgál. Különböző fajokról szóló könyvek ezen belül milyen környezetben élnek, hol lelhetőek fel, szokásaik, más fajokhoz való viszonyulásaik, alkalmazkodásaik, vérmérsékletük, ambícióik. Bűbájokról szóló könyvek, hogy mit mire lehet használni. Találhatsz térképeket és tájleírásokat valamint híres varázslók és boszorkányok élettörténeteit, kalandokat és magát a varázslás történelmét is, varázslat működésének leírásait, a rendes pálcahasználatot, karbantartás és egyéb mágikus tárgyak használatát, biztonságos tárulásokat. Növénytan: mágikus növények, hatásmechanizmusuk.
A harmadik szint két részre oszlik. Egyik a sötét varázslatokkal foglalkozó témájú könyveket tartalmaz. Itt találhatóak még a gyógyítással kapcsolatos könyvek, ezen belül: a fizikai és mentális sérüléssel járó átkok, rontások, harapások, mágikus tárgyak által okozott sérülések. Bájitalok és azok készítésének módjai, hatásai.
Másik egy zárolt rész mely csak tanárok számára elérhető, illetve engedéllyel rendelkezők számára. Itt találhatóak a legmagasabb szintű varázslatok leírásai, melyek különleges felkészültséget és tudást igényelnek. Ezen belül elkülöníthetjük minden mágiaág könyveit.

Coxton Könyvtár Liceum_konyvtar

A könyvek keresésében az iskola könyvtárosa, Ecaterina Carte lehet a segítségedre. Könyvet csak az ő engedélyével lehet kivinni a helyiségből. Ha nem ad rá engedélyt,és nem vezeti be a kérést saját kis pergamenjére, egy speciális védőbűbáj miatt nem is tudod kivinni a könyvet.

by Crysanta és Bella
Vissza az elejére Go down
Rareş Rădulescu
Negyedik évfolyam
Rareş Rădulescu


Hozzászólások száma : 110
Kor : 27
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2008. Jul. 26.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 20:53

*Rareş kerekezik be a helyiségbe. Mivel sportolni már nem tud, ideje legtöbb részét itt, a szobájában vagy éppen a KHban tölti. Ennek ellenére alig ismer valakit, holott már hónapok óta itt van. Mondjuk az is igaz, mióta lebénult, nem igazán keresi mások társaságát. Valahogy nem érzi már teljesnek magát. A srác már jól ismeri a Kastélynak eme helyiségit, így biztos kerekeken gurul a BIT részleghez, a könyvtáros segítségére nincs szüksége, köszöni szépen, pálcája segítségével is le tudja emelni a kiszemelt áldozatokat. És meg is teszi. Ezúttal Az Elmúlt Évszázad Legnagyobb Bájital Mestei címűt, ami maga is 150-200 éves könyv. Ölébe pottyantva indul el az egyik üres asztal felé.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 21:05

*Sürgős járatban van, így szinte kivágja a hatalmas ajtót, köszön, de segítséget azt nem kér. BIT részleg, ezt keresi most, komponenseket kutat és gyógynövényeket, és mivel normálisan vannak elkülönítve a könyvek, villámgyorsan megtalálja amit keres. Egyből az asztalok felé indul, amikor kiszúrja a fiút, a kerekes székben. Lehet, hogy ott tart, megvívja a saját dominanciaharcát, viszont nem az a típus, aki ilyen esetben is megteszi ezt, sőt, normálisan kezeli a helyzetet.*
-Szia! Marga... Lucius. Zavar, ha ideülök? Látom, hasonlóképpen BIT. *Kezet nyújt a fiúnak, és esze ágában sincs megkérdezni, mi történt vele.*
Vissza az elejére Go down
Rareş Rădulescu
Negyedik évfolyam
Rareş Rădulescu


Hozzászólások száma : 110
Kor : 27
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2008. Jul. 26.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 21:14

*Még a század elején tart, de már most bele van merülve a könyvbe, s mint olyan kissé ki is pirult. A körülötte lévő neszekre most sem figyel fel. Így kissé meglepve tekint fel a könyvből, mikor egész közelről hallja meg a hangot...sőt, mintha hozzá intéznék azt. Első gondolata természetesen az, hogy biztos őt szólították-e meg, így csak némi fáziskéséssel rázza meg a felé nyújtott jobbot, kissé határozatlanul.*
-Öhm... Rareş Rădulescu.-*Mondja ki végül a nevét, majd bólint a kérdésre.*
-Hogyne, nyugodtan.-*Válaszol is, már kissé határozottabban, most, hogy már megbizonyosodott benne: valóban hozzá szóltak, rá kíváncsiak.*
-Igen, nagyon úgy néz ki.-*Ejt meg egy halvány, bágyadt mosolyt.*
-Te mit vettél ki?-*Érdeklődik, míg saját olvasmányába belemélyeszti kedvenc könyvjelzőjét. Mert több is van neki ám. Egy kész könyvjelző arzenál.
Érdeklődve figyeli a fiút. Végre egy személy, ráadásul diák, aki nem a szegény, szerencsétlent látja benne, s nem csak a szekérbe jutásának pikáns sztorija érdekli. Legalábbis eddig.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 21:25

-Örvendek. Köszönöm. *Helyet is foglal, a könyveket szisztematikusan pakolja le, láthatóan tudja, mit hol keressen, vagy hogyan keressen.*
-A Ritka Komponensek Könyvét, a Különleges Gyógynövények Lexikonját, és a Bájitalok Mestereinek Titkát. És te? *Jegyzetet is kipakol, kiírja ami neki kell, ha esetleg nem viheti el ezeket. Továbbra sem érdekli, miért kényszerült tolószékbe a fiú, nem az alapján fogja megítélni.*
Vissza az elejére Go down
Rareş Rădulescu
Negyedik évfolyam
Rareş Rădulescu


Hozzászólások száma : 110
Kor : 27
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2008. Jul. 26.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 21:34

*Végig hallgatja a fiút, s közben a könyveket is figyeli.*
-A Bájitalok Mestereinek Titkát én is olvastam.-*Vigyorodik el.*-Érdekes olvasmány, azóta is ezzel ölöm az apámat.-*Jegyzi meg. S hogy ez mit is jelet pontosan, már nem fejti ki. Nincs ő már ahhoz szokva, hogy ilyen kis dolgok érdekeljenek másokat az életéből. De ha Lucius ezzel mégis másképp van, hát a fiú szívesen kifejti majd neki bővebben is.*
-Én Az Elmúlt Évszázad Nagy Bájital Mestereire csaptam le.-*Vigyorodik ismét el.*
-Már a tavaly is belenéztem, de akkor nem volt rá alkalmam, hogy alaposabban végigtanulmányozzam.
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 21:43

-Tényleg? Kedvelem ezt a könyvet, mindig van benne olyan, amit lehet használni. *Elmosolyodik, ezért is szereti ennyire, nem egy ötletet használt már fel, ami nagyon jónak bizonyult.*
-Az apádat? Miért? Nem tetszik neki? *Érdekli a válasz, kíváncsian fordul a fiú felé.*
-Az jó könyv, azt meg én olvastam. Szeretek új ötleteket próbálgatni. *Most is azért keres, hátha rálel valamire, és tudja tökéletesíteni azt, amit kieszelt.*
Vissza az elejére Go down
Rareş Rădulescu
Negyedik évfolyam
Rareş Rădulescu


Hozzászólások száma : 110
Kor : 27
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2008. Jul. 26.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 21:53

*Háztársa feltevésére elmosolyodik.*
-Nem. Bár ki tudja, lehet már sikerült vele megutáltatnom. -*Jegyzi meg. Kezd kissé felszabadulni. *
-Arról van szó, hogy azóta is azért rágom a fülét, hogy megszerezze nekem.-*Vigyorodik el, majd még hozzáteszi, még mielőtt a fiú tenné szóvá.*
-Igen, tudom , hogy rettentő ritka könyv, de apámnak megvannak a kapcsolatai, így ha egyszer ráakadna egy példányra... talán nem jelentene számára akadályt, hogy megszerezze.-*Vigyorodik végül el.*
-Most épen mit tanulmányozol?-*Kérdi a srácot érdeklődve.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 21:59

-Nem hiszem. Azért mert valami tetszik neked, az nem azt jelenti, hogy megutálná. Szerintem hamar beszerzi akkor neked. *Elvigyorodik, jó taktika ez, amit Rareş alkalmaz, lehet, neki sem ártana, igaz, ő is nyúzta a szüleit bizonyos dolgok miatt.*
-Arra vagyok kíváncsi, hogy a sárkányvért mivel tudták helyettesíteni, hogy ugyanazt a hatást érjék el? *Erős komponens, ezért keresi ennyire, és nem elég, hogy bájitalokba tudja alkalmazni, de jó az páncélokra is.*
Vissza az elejére Go down
Rareş Rădulescu
Negyedik évfolyam
Rareş Rădulescu


Hozzászólások száma : 110
Kor : 27
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2008. Jul. 26.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 22:05

-Én inkább attól tartok, hogy azért lesz belőle elege, mert folyton ezt hajtogatom neki.-*Mondja vigyorogva. Azt meg csak remélni tudja, hogy nemsokára egy példány már saját tulajdonát fogja képezni.*
-Hm... érdekes.-*Jegyzi meg elgondolkodva. Arra már rájött, a srác komolyan foglalkozik a BITtel. Pedig nem lehet idősebb Rareşnél.*
-Bájitalhoz kellene?-*Érdeklődik kíváncsian. *
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 22:11

-Á, ha ennyire szereted, akkor meg fogja érteni, és még támogatni is fog benne. Persze ha látja, tényleg komolyan érdekel, nem fellángolás szinten. *Ebben biztos, az ő apja ilyen és ez náluk így működik, hiszi, máshol is.*
-Igen, persze. Szeretek kísérletezni, és ezek érdekelnek. *A Bit az egyik szerelme, ezt nem fogja feladni akkor sem, ha auror lesz.*
Vissza az elejére Go down
Rareş Rădulescu
Negyedik évfolyam
Rareş Rădulescu


Hozzászólások száma : 110
Kor : 27
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2008. Jul. 26.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 22:27

-Nem is azzal van gond, hogy nem támogatna. Csak tudod, ő olyan ember, hogy hamar felhúzza magát. Pláne ha valamit ezerszer mondanak el neki. Én ezt tudom, mégis, ha útra indul, mindig megjegyzem neki, hogy a könyvet ne felejtse el.-*Na igen. Régen sokat járt vele mindenfelé. S ha nem lenne székhez kötve, bizonyára még ma is inkább a TRZ lenne a nagy szívszerelme... a BIT után.*
-Értem.-*Bólint, s már próbál is kigurulni az asztaltól.*
-Van egy gyógynövény...-*Kezdi a magyarázatot, még mielőtt Lucius azt hinné, faképnél szeretné hagyni. Nem mintha ez négykeréken olyan könnyű lenne.*
-Mondjuk már nem igazán emlékszek a nevére... rég olvastam a könyvet...-*Mondja, remélve, a fiú ott van valahol a hátánál netán mellette.*
-Hét Kontinens Legérdekesebb Mágikus Gyógy- és Toxikus Növényei -*Mondja ki a hosszú címet. Hiába, a legnagyobb könyvek pontosan ilyen hosszú címekkel rendelkeznek.*
-Ez a címe. Ezt keresd.-*SZól oda a fiúnak, miközben ő is nézelődik, inkább az alsóbb szinteken, amit még szemmagasságban elér. A nagyon fentieket már nem látja.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 22:33

-Az enyém is, ne aggódj, de amikor látja rajtam, nem a levegőbe beszélek, akkor azért komolyan vesz. *Igaz, nincsenek fellángolásai, amire egyszer azt mondja, az őt érdekli, amellett kitart tényleg. Amikor látja, Rareş kigurul, hirtelen meg akarja kérdezni, segítsen-e, de nem tudja eldönteni, megtegye-e? Lehet, az kényelmetlenül érintené a fiút, és nem akar tapintatlan lenni, így végül nem teszi meg, csak követi a megadott sorba.*
-Igen, valami rémlik nekem is, csak nem tudom, melyik volt az, és azt sem, hogy hol találom. *Elmosolyodik, amikor a fiú kimondja a címet, hamar meg is találja, le is veszi.*
-Köszi. Megvan, remélem, rálelek. *Mutatja a könyvet, azzal indul el visszafelé, bevárva Rareşt.*
Vissza az elejére Go down
Rareş Rădulescu
Negyedik évfolyam
Rareş Rădulescu


Hozzászólások száma : 110
Kor : 27
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2008. Jul. 26.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 22:42

*Sikerélménnyel az arcán gurul vissza Lucius nyomában az asztalhoz. Ott aztán szépen beáll a saját helyére, ott nincs szék. Sosincs. Elintézte Dna Carte-val.*
-Európában keresd.-*Mondja. S ő maga is a nyakát nyújtja, hátha sikerül neki is látni valamit.*
-Olyan vöröses színű a virág, és olyan szerű e virága...hm... talán mint az orchidea...-*Na, erre már ő sem venne mérget.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 22:52

*Visszaül az asztalhoz és arrébb is húzódik, hogy a fiú könnyedén beférjen. Valami beugrik neki, ráadásul Rareş is mondja, lapozni kezd, és így hamar rálel arra, amit keres.*
-Itt van, vöröses virág. Ez az. Nem olyan erős mint a sárkányvér, de végszükség esetén helyettesíthető. Viszont ha ötvözzük, akkor elérhetjük a kívánt hatást is. *Bök rá a növényre, mely tényleg mérgező és mágikus is egyben. Még a végén tényleg nem kell sárkányt keresnie, akivel egyezkedni kéne, hogy adjon pár cseppet.*
Vissza az elejére Go down
Rareş Rădulescu
Negyedik évfolyam
Rareş Rădulescu


Hozzászólások száma : 110
Kor : 27
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2008. Jul. 26.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 23:00

*Luci ügyel arra, hogy Rareş is jól hozzáférjen a könyvhöz, ezért hálás is a srácnak, amit semmi pénzért ki nem mutatna, elvégre csak most ismerte meg, s csak most döbben rá, hogy a nevén kívül semmit sem tud róla. Nem mintha valamit is számítana. Most már.*
-Én amúgy panaganos vagyok. Másodéves.-*Jegyzi meg, csak úgy mellékesen, fel sem pillantva a könyvből. Aztán meglelik a keresett szépséget. Mérgező avagy sem, el kell ismerni, csodás egy növény.*
-Igen. Már csak az a kérdés, hogy honnan tudnánk beszerezni. Szerinted az arborétumban van ilyen?-*Pislog nagy csoki szemeivel a srácra. Hát, Béla lehet, hogy kifutamodna a világból, ha ilyen kéréssel fordulnának hozzá. Vagy nem. Ki tudja.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 23:06

*Valóban, a könyvet úgy tolja, hogy mindketten lássák, ne kelljen tologatni sem.Amikor a fiú megszólal, rájön, valamit elhagyott.*
-Bocsánat, ezt elfelejtettem, én is panaganos vagyok, de csak most jöttem, és elsős. *Nem mintha lenne jelentősége, bár azért titkon örül annak, hogy a fiú nem a másik ház tagja.*
-Nem tudom, nem hiszem. Ha van is, az elzárva, mert nem játékszer. Fekete professzor viszont biztosan tudja, hol lehet találni, vagy ha megkérjük, akkor nem fog nemet mondani, ha azt is tudja, mire használnánk. *Aztán ki tudja? Maximum majd elviszi a Bit professzornak is, hogy lássa... mindkettőnek.*
Vissza az elejére Go down
Rareş Rădulescu
Negyedik évfolyam
Rareş Rădulescu


Hozzászólások száma : 110
Kor : 27
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2008. Jul. 26.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptySzomb. Jan. 28 2012, 23:28

*A két gyerek még csillogó szemmel egy ideig tanakodik, mégis kihez lenen jobb ötlet fordulni. Aztán megbeszélve a könyvtárossal, Ígéretek közepette magukkal viszik a könyvet, s diskurzusukat a KHban folytatják.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Aneela Mioara Gintaras
Vendégtanár
Vendégtanár
Aneela Mioara Gintaras


Hozzászólások száma : 259
Hely: : Coxton
Regisztráció : 2011. Nov. 20.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptyHétf. Jan. 30 2012, 17:26

* Aneela ücsörög egyedül a könyvtárban. Az utolsó diák is elhagyta e helyet, és talán éppen kiaknázza majd az iskola által nyújtott szabadidős tevékenységeit. A könyvtáros is valahol hátul pakolászik, így csend és békesség van végre. Már éppen elégszer szólt rá a fiatalokra, hogy halkabban beszélgessenek, mert zavarják a könyvtár csendes nyugalmát. Éppen az órájára írja a tananyagot, már éppen ideje elkezdeni, s nem nagyon vágyik társaságra, persze lehet, hogy üdítő lenne egy beszélgetés *
Vissza az elejére Go down
Jonathan Coxton
Igazgató
Igazgató
Jonathan Coxton


Hozzászólások száma : 1640
Kor : 47
Hely: : Coxton Birtok
Regisztráció : 2008. Jul. 11.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptyHétf. Jan. 30 2012, 17:31

*Vágyik avagy sem, most kénytelen lesz elfogadni ama tényt, hogy iskolánk becses igazgatója is betért a könyvtárba, s mi több, épp az Aneela asztala felé tart.*
-Szép estét!-*Köszön rá halkan a tanerőre.*
-Leülhetek?-*Kérdi, a nő melletti üres székek egyikére mutatva.*
-Csak nem tanórára készül?-*Kérdi, halvány mosollyal arcán.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Aneela Mioara Gintaras
Vendégtanár
Vendégtanár
Aneela Mioara Gintaras


Hozzászólások száma : 259
Hely: : Coxton
Regisztráció : 2011. Nov. 20.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptyHétf. Jan. 30 2012, 17:39

* Épp hogy csak a felénél tart a tananyagnak, mikor ajtónyitás, lépések. Reméli, hogy nem felé, de tévednie kell. Az igazgató úr ismét megtiszteli jelenlétével *
Á, szép estét Igazgató úr * hát végül is a tisztelet az tisztelet még felnőttek között is. Kissé arrébb pakolja a halomnyi könyvet, pergament és jegyzetet, majd utána felel *
Persze csak tessék nyugodtan... * végül is ne ácsorogjon már, ha erre tévedt eme késő délutáni órában *
Hát csak de órára készülök, kissé el vagyok havazva, és csütörtökön tartom az órát... Bár még talán időben készülök föl... * mondja, majd szépen lefelé fordítja a tananyagot. Még nem publikus, de ha az lesz Johnatan tudja meg először *
És mi járatban erre felé? * kérdezem, mert ugye tényleg érdekel is *
Vissza az elejére Go down
Jonathan Coxton
Igazgató
Igazgató
Jonathan Coxton


Hozzászólások száma : 1640
Kor : 47
Hely: : Coxton Birtok
Regisztráció : 2008. Jul. 11.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptyHétf. Jan. 30 2012, 17:53

*A férfi nem zavartatja magát. Nem mintha érdekelné az elsős JOS tananyag, annak idején megszenvedett vele, azóta is tudja és ennyi.*
-Én is órára szeretnék készülni.-*Vigyorodik el.*
-A pénteki elsőst szerencsére megtartja Soma, ám a holnapi ötödéves már rám marad.-*Vázolja, s időközben egy szorgos kis házimanó meg is hozza a, még az igazgatói szobában kikért, könyveket. Pontosan három darab. Egyik vastagabb a másiknál, és szemlátomást, régiségben is vetekedhetnek.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Aneela Mioara Gintaras
Vendégtanár
Vendégtanár
Aneela Mioara Gintaras


Hozzászólások száma : 259
Hely: : Coxton
Regisztráció : 2011. Nov. 20.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptyHétf. Jan. 30 2012, 18:09

* Hát igen, nem csak ő jár ide tananyagot írni... Az biztos, hogy zavaros az egész fecni amire írt,hisz címszavak vannak rajta, mint jóslás jövendölés, Dodona, tarot... Minden ami kellhet *
Hát én nem akarok lemenni a legmélyére. Csak annyit szeretnék tudatni a diákokkal, amennyi feltétlen szükséges, mint tudjuk úgyis egy nagy zagyvaságnak tartják a jóslástant... * mondja el a véleményét, mert ő sem szerette a JOS-t és a diákok is fújolták itt a könyvtárban a leendő órát *
Hát igen... Az elsősök még a szárazanyagot kapják, ami unalmas lehet. De a gyakorlat az más. Sokkal jobb. * mondja ki a véleményét nyíltan. Szereti ezt a jóstant, de nem mindenki hisz benne. Sőt egyre kevesebben. Mondjuk nem is tud most másról beszélni, csak a jóslásról, mert éppen hogy nem folyik ki az orrán a dolog *
Az igazat megvallva nekem is elkélne egy tanársegéd, de mindent szép sorjában ugyebár. * mosolyodik el, miközben a pennával játszik, amit a karácsonyi ajándékozásnál kapott *
Vissza az elejére Go down
Jonathan Coxton
Igazgató
Igazgató
Jonathan Coxton


Hozzászólások száma : 1640
Kor : 47
Hely: : Coxton Birtok
Regisztráció : 2008. Jul. 11.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptyHétf. Jan. 30 2012, 18:34

-Nem feltétlenül. Mindig is voltak, vannak és lesznek is olyanok, akik valóban jóstehetségek. Persze, ők nem szokták magukat hirdetni, s számuk igencsak csekély.-*Jegyzi meg, elővéve egy darab pergament.*
-Viszont a JOSt fontosnak tartom a gyerekek általános műveltségének fejlesztésében.-*Mondja, miközben kinyitja a legfelső pár ezres könyv fedelét, s látszólag biztos kézzel, kívülről tudva az oldalszámot lapozgat.*
-Valóban, a gyakorlati óra a legjobb.-*Bólint.*
-Én is azokat a tanórákat preferálom inkább, melyeken a diákokat kirándulni viszem. Fontos, hogy ne csak olvassák a tananyagot és képeken lássák a világot, hanem ők maguk is tapasztalják.-*Ezzel egy időre befejezte a mondókát. S akkor már el is kezd jegyzetelni, tudniillik, időközben megkapta a keresett 5853. oldalt. Valahol a könyv közepe táján.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Aneela Mioara Gintaras
Vendégtanár
Vendégtanár
Aneela Mioara Gintaras


Hozzászólások száma : 259
Hely: : Coxton
Regisztráció : 2011. Nov. 20.

Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár EmptyHétf. Jan. 30 2012, 18:43

* Végig hallgatja amit a férfi mond *
Persze vannak, de azok ahogy mondja, nem híresztelik magukat. Véleményem szerint amelyik jós hirdeti magát, az csak pénzhajhász szélhámos... * hát igen mindenkinek meg van a véleménye, ahogy Aneelának is. Volt dolga ilyen szélhámosokkal, és a gyomra fordul fel tőlük *
De a szárazanyagot is tudniuk kell. Szerintem az az első...És azt is élvezetessé lehet tenni, ha jó a tanár * persze nem fényezi magát, mert mért tegye, szeret tanítani, de szigorú is egyben *
Én is tervezek ilyesmit majd év vége felé, vagy nyáron, de lehet, hogy még óra keretében is. Addig még nem jutottam el. * mondom, miközben megfordítva a pergament, körmölni kezd *
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Coxton Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coxton Könyvtár   Coxton Könyvtár Empty

Vissza az elejére Go down
 
Coxton Könyvtár
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Coxton Aula

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola :: Coxton Kastély és környéke :: Második emelet-
Ugrás: