Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Coxton Varázsló- és Boszorkányképző Szakiskola Románia szívében
Harry Potter világában játszódó, valós idejű fórum alapú szerepjáték
 
FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff Team
Staff Team ~
Akikhez fordulhatsz

Jonathan Coxton
Igazgató

Teofana Enescu
Házvezető

Analisa Carp
Házvezető

Irisa Ciorei
Iskolapszichológus

Mara Sîrbu
Tanársegéd

Péterfy C. Soma
Prefektus
Tanársegéd

Tsicsói Hargita
Prefektus

Jenny Miles
Prefektus

Solomon Ahalanei
Prefektus

Anica Oprescu
Prefektus

Top posters
Jonathan Coxton
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
Péterfy C. Soma
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
Angela Bahneanu
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
Tara Black
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
Lucius Marga
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
David Rowle
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
Alisa Coxton
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
Gavril Lucian Baticescu
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
Teofana Enescu
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
Gabriela Bivol
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Vote_rcap 
Halloween Zsetonok
Sárgák - 14
1. Péterfy C. Soma - 2
2. Casian Dobaru - 2
3. Analisa Carp - 3
4. Jenny Miles - 3
5. Irisa Ciorei - 1
6. Steven Blackfield - 3


Zöldek - 8
1. Tara Black - 1
2. Anica Oprescu - 3
3. Stefan Moromete
4. Mia Gart - 2
5. Alba Oprescu - 2
Top posting users this month
No user
Dicsőségfal
Legjobb Halloween Jelmez tulajdonosai

Alba Oprescu

Analisa Carp


Októberi dicsőségfal

Stefan Moromete
A hónap új karaktere

Dimitrie Udrea
A hónap pontszerzője

Tara Black
A hónap női karaktere

Steven Blackfield
A hónap férfi karaktere


Lucius Marga
Iskolaelső
Másodikos évfolyamelső

Mia Gart
Elsős évfolyamelső

Teofana Enescu
Év Tanára

Panagan
a Házkupa nyertese

Üzenőfal

 

 Gyógynövénytan (GYNT) tanterem

Go down 
+16
Tidus Gary Scofield
Susana Enescu
Lucius Marga
Rebecca Mary Watson
Dévajvári Nóra Dela
Isabella Sancu
Cristian Badrick
Mia Gart
Florina Zaharia
Caterina Aurora Basilides
Jezabell Pads
Kerekes Andor
Péterfy C. Soma
Bogdan Bilaşca
Fekete Béla Benjamin
Alisa Coxton
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
SzerzőÜzenet
Cerasela Aries
Első évfolyam
Cerasela Aries


Hozzászólások száma : 368
Regisztráció : 2013. Aug. 24.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Szept. 16 2013, 22:16

*Utolsó diákként hagyom el a termet. A tanár előtt csapom be az ajtót, remélem leszakad a helyéről Jókedvűen sétáltam be erre is, de most megint olyan, mintha a nulláról indulnék. Tök rossz kedvem van, pedig tegnap vagy tegnapelőtt jó volt, főleg akkor, mikor azzal a tanárnővel teázhattam. Jól esik visszagondolni a beszélgetésünkre, akkor is ha nagy részét unalmasnak találom. Hamar visszarobogok a szobába, ott pedig lecsapom a táskámat, magam pedig az ágyhoz rohanok ás rávetem magam.*

//Köszönöm jó volt, bár Ceranak kb. egy tör órával ért fel. Na majd ha az alkoholt lehagyjuk a listáról, talán másképp látja majd a dolgokat. Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 19:17

*Az öreg már egy ideje itt van a tanteremben, az egyik sarokban a cserepes növényeket gondozza, simogatja, becézgeti, öntözgeti. Elméletileg ma elsős gyéentét kellene tartania, feltéve, ha ezt a diákjai is így gondolják.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Apollo D. Udrea
Első évfolyam
Apollo D. Udrea


Hozzászólások száma : 389
Kor : 25
Regisztráció : 2013. Sep. 11.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 19:25

*Megint kintről érkezem. A szokásos rítus: felmegyek a szobámba, felkapom a cuccokat, és a teremhez sietek. Kicsit kezd már számomra is unalmas lenni. Belépek a terembe, és meglátok egy öreg embert a sarokban. Ő lenne a tanár? Mást is észreveszek: én vagyok itt egyedül. Miért van ez? Ennyire éltanulónak nem mondanám magam. Remélem ma más is becsatlakozik, és nem leszek egyedül, mint a múltkor SVK-n.*
- Jó napot tanár úr! *köszönök neki oda. Remélem nem hozom rá a frászt, nem szeretném, ha szívbajt kapna. Ráadásul túlságosan is elfoglalt ahogy látom.*
Vissza az elejére Go down
Cerasela Aries
Első évfolyam
Cerasela Aries


Hozzászólások száma : 368
Regisztráció : 2013. Aug. 24.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 19:47

*Ó hogy a! Az SKV-n részt vettem volna, de bezzeg elfelejtettem végül. sokat tomboltam miatta, csodálom, hogy nem téptem ki a hajam.
Mondjuk leginkább elszórakoztam volna, hiszen mindig élvezem, ha a tanárokat idegesíthetem. Ma bosszúból a mai óra tanárán fogok bosszút állni. Nem tudom hogy, még nincs tervem, annyi biztos, hogy nem ússza meg  a vezetőség egy kis lecke nélkül, amit egy elsős fog feladni!
Összevont szemöldökkel rúgom be az ajtót, majd berobogok a terembe, megcélozva a legutolsó  padot az ablak közelében.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 19:59

*A köszönés hallatán lassan fordul meg a tanteremben.*
-Szerbusz fiam.*Köszönti kedves kis mosollyal a srácot, kezében tartva a kis locsolókancsót.*
-Hogy s mint vagy ma?*Érdeklődik a fiútól, miközben elvégzi az utolsó két cserép öntözését is. Ekkor tör be szó szerint a terembe a lány.*
-Nocsak, Cera, ahogy látom, ma sem hazudtoltad meg magad. Kérlek, menj ki, és gyere vissza úgy, ahogy azt illik.*Utasítja a lányt, s amíg, reményei szerint, a lány eleget tesz a kérésnek, visszasétál a tanári asztalig, hogy lassan elkezdhesse a mai tananyagot.*
-Melyikötök tudná nekem röviden összefoglalni, hogy mivel foglalkoztunk a múlt órán?
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Apollo D. Udrea
Első évfolyam
Apollo D. Udrea


Hozzászólások száma : 389
Kor : 25
Regisztráció : 2013. Sep. 11.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 20:12

*Mikor Cera betöri az ajtót, a fülem is belecsendül. Átok a szuperhallás. Hozzá képest egy hurrikán csendben teszi a dolgát. Azt hiszem ezen az órán süket is leszek, mint a nagyágyú. Ha legközelebb elmegyek valamerre vadászni, hallókészüléket is vennem kell. Remek. De nem kerülöm Cerát leülök mellé. és csak mosolygok. Tanár úr, reszkess! Talán az ördög bújt belé, szegény, de sejti már, hogy ő sem nagy legény. Hozzá képest maga az ördög inkább egy angyal.*
- Általánosságban a gyógynövényekről. *Vagy gazokról. Sosem kedveltem a növénytant, inkább az állatokat.* - Aztán a gyűjtés, és a szárítás. *mondom a tanárnak. Mikor pedig nem figyel egy kis cetlire ráírom: Neked meg mi bajod van, megint? Majd Cerának passzolom. Sosem láttam, még ilyen idegesnek, pedig sok időt töltöttem vele.*
Vissza az elejére Go down
Cerasela Aries
Első évfolyam
Cerasela Aries


Hozzászólások száma : 368
Regisztráció : 2013. Aug. 24.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 20:20

*Válaszképp előhúzom a vizes flakonomat a táskámból, nemes egyszerűséggel kinyitom, majd leöntöm fele tartalmával a tanárt. Természetesen csak víz van benne, amit nem tuningoltam fel semmivel, de ha így eszembe jutott, egyszer ezt is kipróbálom, hátha tele lesz rovarokkal, vagy hátha jobb kedvem lesz egy kis vízbe kevert piától, ami hasonlóan átlátszó.*
- Azt már nem! *nyomatékosítom szóval, majd tovább megyek a padhoz. Leülök, s hamarosan mellém a fiú is, aki egy cetlit tol felém.*
"Lemaradtam az SVK-ról! Elfelejtettem, dühös vagyok magamra és arra is, akik tartotta, ezért ma édes bosszút találtam ki nemrég! Mondd, nem csodás a tanár ázott képét látni?" *küldöm vigyorogva vissza a kis levélkét.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 20:38

*Lehet, hogy Béla idős már, de még nem nyomorék, így a vizes akciót sikerül meggátolnia, de már jócskán fel van paprikázva szerencsétlen öreg, amit egyelőre nem mutat ki. Ritkán lehet kihozni a sodrából, Ceraselának mégis minden alkalommal sikerül.*
-Mínusz 20 pont engedetlen viselkedésért, további mínusz 10 amiért megpróbáltál lelocsolni.*Szólal meg halkan, viszonylag nyugodtan, mintha csak a növényeiről beszélgetne, aztán rögtön folytatja is a tanórát, mintha mi sem történt volna.*
-Pontosan. Ma pedig ezeknek a felhasználásáról lesz szó. Meg tudnátok nekem említeni minimum 2-2 felhasználási módot?
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Apollo D. Udrea
Első évfolyam
Apollo D. Udrea


Hozzászólások száma : 389
Kor : 25
Regisztráció : 2013. Sep. 11.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 20:46

*Csak a fejemet ingatom Cera válaszán. igen ez ő. Még csak hamisítani sem lehet. Tipikus Cera. Sosem fogom megunni. Legalább feldob valaki minden órán. Főleg ezen jön jól a modora.Majd a tanár felé fordítom a tekintetem.*
- Tinktúra, és teafőzés? *kérdem. Nem mintha igazán érdekelne, de azért minden órán megpróbálok valami választ adni. Jobb félni, mint megijedni.*
Vissza az elejére Go down
Cerasela Aries
Első évfolyam
Cerasela Aries


Hozzászólások száma : 368
Regisztráció : 2013. Aug. 24.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 20:52

*Elvigyorodom a fiú reakcióján, amikor átfutja az üzenetemet. Gyorsabban visszahúztam azt a falat, mint te gondoltad volna. A tanárra pillantok, vállat vonva.*
- Engem nem érdekel. Mit szólna hozzá, ha máskor a gyomjait venném célba? Például itt van tőlem nem messze ez a vékony szárú *simítok végig levelein* - Nagy kár lenne, ha egyszer csak valaki... megragadná és kitépné gyökerestül, ugye? *kérdezem angyali tekintettel pislogva rá* - Mást is kitaláltam ám, hogy az elfojtott idegessége nap világra kerüljön. Hát körtefej, van egy-két ötletem arra, hogyan dobhatnánk fel ezt az elcsépelt órát *vigyorodom el szélesen, majd halkan felnevetek.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 21:23

-Hát csak próbáld meg!*Int Cerának, s nem is vevődik észre, hogy ezzel a mozdulattal az öreg egy nonverbális varázslatot hajt végre, így ha az elsős lány bármelyik növényhez is hozzáér, rögtön szúró, elviselhetetlenül égető fájdalom jelentkezik azon a területen, ahol bőre a növényekkel érintkezett.
Mindeközben Béla arra is megpróbál odafigyelni, hogy a tanóra menete ne boruljon fel, így helyeslően bólint Dimitrienek is.*
-Pontosan. Gondolom, a teafőzést nem kell egyikötöknek sem bemutatnom. No, nem azokra a műanyag gazokra gondolok, melyeket zacskóstul beledobtok a forró vízbe, s öt perc múlva már iható is! AZok gyermekeim, szín tiszta mérgek! Olyat ne hazsnáljátok! Szépen szerezzetek be teafüveket, s azokat főzzétek meg teának!*Tanácsolja a gyerekeknek nagy beleéléssel.*
-De a cukrot is kerüljétek! Inkább használjatok helyette mézet, de a legegészségesebb, ha édesítő nélkül isszátok, s a citromot ne csavarjátok bele a nagyon forró italba, mert úgy elvész belőle a C-vitamin!*Ezeket a nagy okosságokat bizony egyik évben sem mulasztja el a nebulók tudtára adni, sőt, olykor többször is megemlíti egy tanév során.*
-Ha már tinktúránál tartunk! Dim fiam, esetleg pár szóban be is tudod mutatni azt?*Pillant a srácra, s ha az válaszolt, tekintetét Ceraselára tereli át.*
-Ha úgy gondolod, hogy végre beszállnál a mai tanóra érdemi részébe, s ezáltal megpróbálnád az egyelőre -30 pontodat kicsit fogyasztani, szívesen hallgatom az egyéb példáidat a gyógynövények felhasználására.
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Cerasela Aries
Első évfolyam
Cerasela Aries


Hozzászólások száma : 368
Regisztráció : 2013. Aug. 24.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 21:47

*Azt már nem! Nem dőlök be még egy csapdának! Inkább lerakom a növényt, majd összefonom karjaimat mellem alatt.*
- A fásult nyanyák is jobb társaságot nyújtanak, mint ön *vonom fel egyik szemöldököm* - Amúgy nem bánom, kezdek fáradni, de máskor biztos lehet benne, hogy édes lesz a bosszú! Amúgy arra, hogy esetleg betömjük vele a maga száját..? Szertatások? Mááás? Én hajnalig is képes lennék találgatni.
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyHétf. Nov. 18 2013, 22:04

-Újabb öt pont a Lupiattotól.*Jelenti ki mosolyogva az öreg. Ezt követően még befejezi a tanórát, felsorolva és bemutatva néhány felhasználási módot, aztán útjára engedi a gyerekeket. Még egy ideig a teremben marad, majd végül visszatér Béla is a szobájába.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Főmesélő
Mesélő
Mesélő
Főmesélő


Hozzászólások száma : 145
Hely: : Sehol és mindenhol
Regisztráció : 2008. Aug. 05.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 EmptyVas. Nov. 24 2013, 17:36

//Figyelem! Vendégségbe kell mennem, nem valószínű, h az órára haza érek, de aki beírja, hogy karija jön tanórára és végzi a Béla által feladott feladatott, valamint este 9-ig elküldi azt nekem, kap óra tevékenységre is pontot. A kiadott feladat pedig a tanórák végén megadott HF

Béla bácsi//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem
Vissza az elejére 
6 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» JOS tanterem
» Mugliismeret-tanterem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola :: Coxton Kastély és környéke :: Második emelet-
Ugrás: