Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Coxton Varázsló- és Boszorkányképző Szakiskola Románia szívében
Harry Potter világában játszódó, valós idejű fórum alapú szerepjáték
 
FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff Team
Staff Team ~
Akikhez fordulhatsz

Jonathan Coxton
Igazgató

Teofana Enescu
Házvezető

Analisa Carp
Házvezető

Irisa Ciorei
Iskolapszichológus

Mara Sîrbu
Tanársegéd

Péterfy C. Soma
Prefektus
Tanársegéd

Tsicsói Hargita
Prefektus

Jenny Miles
Prefektus

Solomon Ahalanei
Prefektus

Anica Oprescu
Prefektus

Top posters
Jonathan Coxton
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
Péterfy C. Soma
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
Angela Bahneanu
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
Tara Black
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
Lucius Marga
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
David Rowle
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
Alisa Coxton
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
Gavril Lucian Baticescu
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
Teofana Enescu
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
Gabriela Bivol
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Vote_rcap 
Halloween Zsetonok
Sárgák - 14
1. Péterfy C. Soma - 2
2. Casian Dobaru - 2
3. Analisa Carp - 3
4. Jenny Miles - 3
5. Irisa Ciorei - 1
6. Steven Blackfield - 3


Zöldek - 8
1. Tara Black - 1
2. Anica Oprescu - 3
3. Stefan Moromete
4. Mia Gart - 2
5. Alba Oprescu - 2
Top posting users this month
No user
Dicsőségfal
Legjobb Halloween Jelmez tulajdonosai

Alba Oprescu

Analisa Carp


Októberi dicsőségfal

Stefan Moromete
A hónap új karaktere

Dimitrie Udrea
A hónap pontszerzője

Tara Black
A hónap női karaktere

Steven Blackfield
A hónap férfi karaktere


Lucius Marga
Iskolaelső
Másodikos évfolyamelső

Mia Gart
Elsős évfolyamelső

Teofana Enescu
Év Tanára

Panagan
a Házkupa nyertese

Üzenőfal

 

 Gyógynövénytan (GYNT) tanterem

Go down 
+16
Tidus Gary Scofield
Susana Enescu
Lucius Marga
Rebecca Mary Watson
Dévajvári Nóra Dela
Isabella Sancu
Cristian Badrick
Mia Gart
Florina Zaharia
Caterina Aurora Basilides
Jezabell Pads
Kerekes Andor
Péterfy C. Soma
Bogdan Bilaşca
Fekete Béla Benjamin
Alisa Coxton
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Dévajvári Nóra Dela
Hatodik évfolyam
Dévajvári Nóra Dela


Hozzászólások száma : 104
Kor : 28
Regisztráció : 2009. May. 23.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:36

*Megvárja, míg mindenki elmondja amit tud, csak utolsóként szólal fel.*
-Én nem szeretem a teát, de készíteni azt megtanultuk. *Krannal... naná, órákon keresztül teafőzést tanultak.*
-Nem mindegy, hogy forrázzuk, főzzük vagy áztatjuk, ez attól függ, melyik növény milyen hatóanyaggal rendelkezik. Sokan a legegyszerűbb módszert választják, a teafiltert, azt nem lehet elrontani. Néha nem lehet kikerülni, hogy ezt a fém teatojást használjuk, hiszik sokan... dehogynem. Ha gézzel oldjuk meg, vagy ténylegesen szűrjük, mert akkor belehajigálhatjuk nyugodtan a bögrébe is. *A többit elolvashatják a könyvben, minek kellene elmondani?*
Vissza az elejére Go down
Mia Gart
Második évfolyam
Mia Gart


Hozzászólások száma : 91
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:37

Sose hallottam még ezt a csipkebogyós dolgot de hasznos infó. Ránéztem a srácra, aztán felálltam.*-Hát anya rengeteg módon készít teát, általában gyümölcsökből de ha valaki beteg akkor gyógynövényből. Lehet úgy hogy a gyógynövényt apróra vágjuk, és beletesszük egy edénybe, aztán a felforralt vizet ráöntjük. Rövid ideig kell csak áztatni. Ha gyökérből főzünk, akkor a vízzel együtt forraljuk. De vannak olyan gyógynövények amiket hidegen kell áztatni, ezeket egy éjszakán át szokás. Max egy picit szabad csak felmelegíteni. Ezt a két módszert össze is lehet keverni, hogy előbb áztatunk, aztán az áztatott növényt felforraljuk, és a kettőt összekeverjük. Így a leghatásosabb.-*szépen érthetően mondtam, remélve hogy jót mondok, aztán visszacsüccsentem a helyemre.
Vissza az elejére Go down
Rebecca Mary Watson
Második évfolyam
Rebecca Mary Watson


Hozzászólások száma : 32
Kor : 27
Hely: : Coxton iskola
Regisztráció : 2012. Aug. 18.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:44

*A teás témához nem igazán tudott hozzá szólni. Szaúd-Arábiában mondjuk egész sokat teáztak, de túlzottan félt attól, hogy elfedje ezt a tapasztalatát. Pillanatok alatt kitudódna, hogy honnan jött. és onnantól már csak idő kérdése, hogy megint megtalálják. Inkább csendben marad. Abból nem lehet baj.*
Vissza az elejére Go down
http://www.avgada.b13.hu
Isabella Sancu
Második évfolyam
Isabella Sancu


Hozzászólások száma : 157
Kor : 24
Regisztráció : 2009. May. 26.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:51

*Mikor Cris dicséretet kap, isa rámosolyog, ez is azt jelenti, ügyes vagy. Aztán rámosolyog Beccára is, elég csendes a lány. Aztán figyel, és jegyzetel, ő nem szokott teázni, de pár napja összefutott egy Lupis sráccal, negyed- vagy ötödéves, de lökött, annyi szent És teaőrült, mindenképp rá akarta venni iát, hogy teát főzzön neki, mert a termosza kifogyott. Végül közös megegyezés alapján a menzán szereztek a srácnak új adagot. Rámooslyog Miára.*
-Ügyes vagy.-*Suttogja, miközben az leül. Most nem jelentkezik, a többiek úgyis sok mindent elmondtak már.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:57

-Nagyszerű, nagyon ügyesek vagytok! Annak külön örülök, hogy járatosak vagytok a teakészítésben. Csak ajánlani tudom, hisz a lehető legegészségesebb ital, persze, szigorúan cukor nélkül!-*Az utolsó mondatra felemeli a mutató ujját, jelezve, bizony ezt nagyon meg kell jegyezni, be kell tartani és cukrot nem kell használni. ^^*
-Még rengeteg módon fel lehet használni a gyógynövényeket. Ki tud sorolni nekem párat?-*Néz körbe az osztályon.Aki kapja, marja, azé lesz a szó, aki hamarabb jelentkezik.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Cristian Badrick
Második évfolyam
Cristian Badrick


Hozzászólások száma : 102
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 03.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:00

*Kivételes dolog, valamit még ő is tud, így akkor jelentkezik is. Egészen felbátorodott magához képest, nem mintha bármikor is zavarta volna bármi.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:03

*Felcsillan a szeme, Cris jelentkezik! Ezt nem hitte volna, de ez jó jel, örül, hogy kicsit is sikerült felkeltenie az érdeklődését.*
-Cristian...-*Szólítja fel egy biccentéssel a fiút. Időközben ismét feláll a székéről, a tanári asztal elé sétál, ott áll meg, de bal kezével azért rátámaszkodik a bútordarabra.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Cristian Badrick
Második évfolyam
Cristian Badrick


Hozzászólások száma : 102
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 03.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:08

-Olyan borogatásokat is lehet belőlük csinálni, mondjuk ha kimegy a bokám deszkázásnál, vagy lezúzom a plezurt. Meg szoktak tenni ilyen parfümökbe is, vagy krémekbe, főleg ilyen bőrápolókba és ilyesmikbe, nem? *Itt kimerül a nagy tudománya, aztán vagy eltalálta, vagy nem, mindenesetre kíváncsian néz Béla bácsira.*
Vissza az elejére Go down
Rebecca Mary Watson
Második évfolyam
Rebecca Mary Watson


Hozzászólások száma : 32
Kor : 27
Hely: : Coxton iskola
Regisztráció : 2012. Aug. 18.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:08

Cristian után ő is érez elég bátorságot magában.
- Hát... *ez túl bátortalanra sikeredett. Nem is nézett fel a tanárra. Még csak nem is jelentkezett. Megköszörüli a torkát és Béla bácsira néz.*
- A gyógynövényekben rejlő anyagok katalizátorként hatnak a szervezetre. Így például a hús könnyebben emészthető a harmatfű enzimje segítségével.
Vissza az elejére Go down
http://www.avgada.b13.hu
Mia Gart
Második évfolyam
Mia Gart


Hozzászólások száma : 91
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:18

Csak figyelek és jegyzetelek. Habár a könyvben is megtalálható, sok minden nincs benne mégse. Egy kérdés azonban felvetődik bennem, úgyhogy fel is teszem. *-Professzor úr, voltak már abból balesetek, és milyenek, hogy gyógynövényeket összekevertek mérgezővel?-*Inkább nem kérdeztem rá konkrétan a horrorisztikusságukra, de reméltem hátha hallok pár elrettentő példát. Így lehet jobban megjegyzem a különbségeket.
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:29

-Micsoda szókincs!-*Jegyzi meg nevetve Cris válasza után.*-Van benne valami, igen.-*Bólint, aztán megpillantja Becca kezét.*
-Parancsolj, Rebecca.-*Szólítja fel a lányt. Nagyon ügyes amit mondott, magában ad is egy barackot a lánynak.*
-Ügyes! De nem teljesen erre gondoltam. No, még valaki?-*pillant szét. Akár az eddig jelentkezettek is próbálkozhatnak ismét. Ekkor felemeli Mia a kezét, no, nem választ akar mondani, inkább kérdez.*
-nagyszerű kérdés! Igen, volt már, nem is egyszer. Ezért fontos, hogy mindig megbizonyosodjunk róla, valóban azt a gyógynövényt használjuk-e fel, amelyik a receptben áll. Van egy hegyi virág, az ötszirmú csillag napolya és ennek egyik rokona, a lila pöttyös napolya. Van, aki nem veszi észre, hogy hiányoznak a virágról a pöttyök, és a lila pöttyös helyett az ötszirmút gyűjtik be. A sebesüléseket nem gyógyítja be, hanem kifekélyesedést okoz és felhólyagosodik a seb körüli rész is. -*Magyaráz az osztálynak.*-Ilyesmire gondoltál, igaz?-*Pillant Miára, majd ismét az egéz osztályra.*
-No, de ki találja ki, mire gondoltam én?
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Mia Gart
Második évfolyam
Mia Gart


Hozzászólások száma : 91
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:32

-Igen ilyesmire-*mosolyodtam el. Aztán gondolkoztam a kérdésen. *-Arra hogy a gyógynövényeket magukba is használhatjuk? Hogy a levét használjuk, vagy gyógynövénypépet csinálunk belőle.
Vissza az elejére Go down
Cristian Badrick
Második évfolyam
Cristian Badrick


Hozzászólások száma : 102
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 03.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:34

*Még mindig próbál gondolkodni, aztán felcsillan a szeme.*
-Én tudok egyet talán. Ha a gyümölcsből csinálnak piát, és az alkohol fertőtlenít, akkor ilyen van gyógynövényes kiszerelésben is? Meg tudok olyan illatos cseppentős olajos üvegeket is, amiket párologtatnak, de van füstölőben is, például ilyen levendulás, meg sokféle. *Több pedig tényleg nem jut eszébe, itt kifújt, ez egészen biztos.*
Vissza az elejére Go down
Rebecca Mary Watson
Második évfolyam
Rebecca Mary Watson


Hozzászólások száma : 32
Kor : 27
Hely: : Coxton iskola
Regisztráció : 2012. Aug. 18.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:36

*Becca Miára néz. Nagyon okos lánynak tűnik.
Örül, hogy ő a szobatársa.
Cristian után ő is felteszi a kezét.*

Vissza az elejére Go down
http://www.avgada.b13.hu
Isabella Sancu
Második évfolyam
Isabella Sancu


Hozzászólások száma : 157
Kor : 24
Regisztráció : 2009. May. 26.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:40

*Körülötte csak úgy csattognak az elmék. Isa viszont csendben ül, figyel és jegyzetel. Időnként meg küld egy-egy mosolyt szerte a teremben.*
Vissza az elejére Go down
Dévajvári Nóra Dela
Hatodik évfolyam
Dévajvári Nóra Dela


Hozzászólások száma : 104
Kor : 28
Regisztráció : 2009. May. 23.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:42

*Érdekes dolog, hogy mindenre emlékszik, amit 7 év alatt megtanult, igaz, jó tanárai voltak. Ahogy a kicsik találgatnak és próbálkoznak, ezt szereti. Nem szól közbe, de jó látni, hogy aktívak. Igaz, alig várja, hogy kirándulni menjenek, már most megígéri, hogy nem mászik fel a kráterhez, mint tette ezt annak idején Rewlisszel. Kivárja az óra végét, és ahogy vége, elköszön az elsősöktől, aztán Béla bácsit visszakíséri a szobájába, utána megy a dolgára, mert akad mit szervezni még.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:46

-Ügyes vagy Mia, igen, ilyesmire gondoltam.-*Bólint, aztán felszólítja a jelentkező Crist is, úgy látszik, jót tett a srácnak ez az óra, reméli, idén már átmegy GYNTből. Amikor meghallja a srác válaszát, rögtön elneveti magát.*
-Cris, te aztán gondolsz mindenre! Igen, az alkohol is nagyon fontos alapanyag.*Bólint. A többire viszont a fejét rázza.*
-Azok többsége mű, állillatokkal. Én nem ajánlom őket. Inkább gyűjtsétek ti magatok be a növényeket és vonjátok ki az illóolajokat!-*Úgy látszik, a végére Becca is belejött.*
-Igen, kedves.-*Szólítja fel őt is az öreg.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Rebecca Mary Watson
Második évfolyam
Rebecca Mary Watson


Hozzászólások száma : 32
Kor : 27
Hely: : Coxton iskola
Regisztráció : 2012. Aug. 18.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:46

- Nem csak gyógyításra tudjuk a gyógynövényeket használni. A mugli kozmetika ipar is használja őket.
*Reméli, most jobb választ adott mint múltkor. Béla bácsira néz. *
Vissza az elejére Go down
http://www.avgada.b13.hu
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 22:57

*Meghallgatja a lányt, majd bólint.*
-Így van, valóban felhasználják. De nem csak a muglik, a boszorkányok is használnak fel gyógynövényeket a szépségápolási főzetekhez.*Egészíti ki Becca válaszát.*
-Én még olyanokra gondoltam, mint a tinktúra, fürdő, különféle kenőcsök. De ezekkel megismerkedtek a tanórák folyamán, hisz magatok is fogtok ilyeneket készíteni.-*Mosolyog a diákokra.*
-Nos, ha nincs kérdés, akkor mára ennyi volt, mehettek.-*Igen, ő befejezte, a diákokon múlik, hogy még kitolódik-e pár perccel az óra vége avagy sem*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Mia Gart
Második évfolyam
Mia Gart


Hozzászólások száma : 91
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 23:00

Mindent lejegyzeteltem ami elhangzott. Aztán gyorsan össze is pakoltam a cuccomat mert rettenetesen elfáradtam. De még megvártam mire mindenki összepakol és együtt lépünk ki a teremből. Aztán ha nem jön közbe semmi, spuri aludni.
Vissza az elejére Go down
Rebecca Mary Watson
Második évfolyam
Rebecca Mary Watson


Hozzászólások száma : 32
Kor : 27
Hely: : Coxton iskola
Regisztráció : 2012. Aug. 18.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 23:03

*Rebecca összeszedi a pergamenjeit. Nem jegyzetelt túl sokat,
de remélte, hogy a tankönyvben megtalálja majd a házikhoz
megfelelő anyagokat.
Elindul kifelé a teremből. Azt tervezi visszavonul valahova, hogy
befejezhesse az Édesapjának írt levelet. Lehet, hogy visszamegy a
Sziklakertbe... Feltéve, ha még ki lehet menni. Mert ha nem lehet,
akkor a szobája felé veszi az irányt.*
Vissza az elejére Go down
http://www.avgada.b13.hu
Isabella Sancu
Második évfolyam
Isabella Sancu


Hozzászólások száma : 157
Kor : 24
Regisztráció : 2009. May. 26.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 23:07

*Mindent lejegyzetelt, amit kellett, a többit meg majd megkapja a tankönyvben.*
-Nekem nincs kérdésem.-*Mosolyog Béla bácsira, majd gyorsan összepakolja a cuccait.*
-sajnos, nekem nem arra van a hálókörletem, amerre nektek, így nem tudunk együtt menni, csak egy ideig, de remélem, holnap is összefutunk majd.-*Mosolyog a lányokra.*
-Csókolom Béla bácsi, köszönöm az órát! Szia Dela!-*Köszön el mindenkitől.*-Szia Cris!-*Köszön el mosolyogva a fiútól is, majd ha minden igaz, a két lánnyal együtt kilép a tanteremből. Még egy ideig velük tart, majd új barátaitól is elbúcsúzik és meg sem áll a szobájáig.*


//Köszi az órát. Jó éjt mindenkinek! //
Vissza az elejére Go down
Cristian Badrick
Második évfolyam
Cristian Badrick


Hozzászólások száma : 102
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 03.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 23:09

-Álillat? *Eddig ugyan semmit nem írt, de most ezt feljegyzi. Milyen lehet egy növényi álillat? Érdekes kérdés.*
-Na, az a kenőcs, olyasmire gondoltam a krémeknél. *Ezt azért hozzá kell fűznie, bár a feléről ami ma elhangzott, soha nem is hallott, persze ha órára is járt volna, akkor más lenne a helyzet, de így nem. Mivel kérdése nem akad, így zsebre gyűri a jegyzetét, Isát megvárja, még ha egészen másfelé is megy, hogy elkísérje.*
-Jóccaka, klafa volt az óra Béla bácsi. *A többiektől is elköszön, ezt a démonvadászos auror lányt pedig meg fogja keresni, mert nagyon is érdekli, hogy akkor mivel is foglalkozik. Pláne, hogy Svk-t is tanít, akkor lehet, egész felkészült lesz, bár gyakorolt sokat a nyáron, így legalább már nem gyújt fel mindent maga körül. Egyelőre Isát kíséri el, aztán rohan ő is vissza a saját körletébe.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 23:15

-Szerbusztok gyerekek!-*Köszön el a lurkóktól.*-Aztán ne kószáljatok már el, irány a hálók!-*teszi még hozzá, de van egy olyan érzése, hogy Delán kívül más már nem is hallotta. Végül ő is távozik, bezárja maga mögött a terem ajtaját. Delával megy fel a szobájába, útközben beszélgetnek, mindig van amiről.*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Rebecca Mary Watson
Második évfolyam
Rebecca Mary Watson


Hozzászólások száma : 32
Kor : 27
Hely: : Coxton iskola
Regisztráció : 2012. Aug. 18.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 EmptyPént. Szept. 07 2012, 23:19

*Tehát már nem tud kimenni, szuper...
Nem baj, végülis mindegy, hogy hol írja meg a levelet.
Akkor ő is a hálók felé indul és reméli, hogy Mia is vele tart.*
- Jössz aludni? *kérdezi a szőke hajú lányt és ha Mia igennel felel,
együtt indulnak el a hálókörletükbe.
Vissza az elejére Go down
http://www.avgada.b13.hu
Ajánlott tartalom





Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem
Vissza az elejére 
3 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» JOS tanterem
» Mugliismeret-tanterem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola :: Coxton Kastély és környéke :: Második emelet-
Ugrás: